عکس پس زمینه

کاهش نرخ برخی کالاها با صفرشدن سود بازرگانی

«رضا رحمانی»‌ در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: در موضوع تغییر مدیرعامل ایران خودرو، هیات مدیره این گروه تصمیم گرفت و دولت نیز از این تغییر حمایت کرد.

وی ابراز امیدواری کرد اصلاحاتی که مدنظر وزارت صنعت، معدن و تجارت است و همواره در رسانه‌ها آنها را مطرح کرده ایم، انجام شود.وزیر صنعت در خصوص آخرین وضعیت خودروهای وارداتی نیز گفت: واردات خودرو مطابق مصوبه دولت، همچنان ممنوع است.

وی ادامه داد: خودروهایی که پیش از ممنوعیت‌ها وارد گمرکات شده، اگر شامل برخی محدودیت‌ها مثل امریکایی بودن، حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی سی و سایر ممنوعیت‌های فنی نباشند، مطابق مصوبه هیات دولت در اواخر پارسال می‌توانند ترخیص شوند.

رحمانی خاطرنشان‌کرد: تاکنون نزدیک به ۱۳‌هزار دستگاه از این خودروها از گمرکات ترخیص شده، اما دیگر خودروهای باقی‌مانده به دلیل حکم قضایی یا باز بودن پرونده‌شان در محاکم قضایی و سایر موانع قانونی، همچنان در گمرکات باقی مانده‌اند.

کاهش نرخ برخی اقلام کالایی با صفر شدن سود بازرگانی آنها

وی بیان‌داشت: در ماه‌های گذشته، ارز مرجع برخی کالاها از جمله، حبوبات، چای خشک و غیره تغییر یافته بود که موجب افزایش بی‌رویه قیمت‌هایشان شده بود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان‌کرد: امروز پیشنهادی در هیات دولت مبنی بر صفر شدن سود بازرگانی این کالاها مطرح و به تصویب رسید که هدف آن کاهش نرخ کالاهای یاد شده است و پیش‌بینی می‌شود در آینده نزدیک بر نرخ این اقلام تاثیرگذار شود.

نظر شمانظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *